امام خمینی فردی ساده زیست بود و عمان از انقلاب اسلامی حمایت کرد

به گزارش عکس پارسی، به گزارش خبرنگاران، وزیر امور خارجه سابق عمان در سخنانی گفت که علیرغم روابط خوب این کشور با شاه ایران، اما سلطان قابوس پادشاه فقید عمان از انقلاب اسلامی ایران حمایت کرد.

امام خمینی فردی ساده زیست بود و عمان از انقلاب اسلامی حمایت کرد

با تور عمان ارزان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

یوسف بن علوی گفت: در زمان انقلاب ایران ما روابط خوبی با شاه این کشور داشتیم تا حدی که همکاری نظامی و امنیت بین دو طرف برقرار بود اما سلطان فقید تصمیم به تأیید انقلاب ایران گرفت.

وی ادامه داد: ما نسبت به تأیید امام خمینی موضع گیری کردیم و پادشاه تصمیم گرفت که من در دشوارترین وقت نامه ای را به رئیس دولت در آن موقع تقدیم کنم.

بن علوی اضافه کرد: ما رفتیم و امام خمینی را دیدیم. در آن موقع حدود نیم میلیون نفر از پیروان امام خمینی اطراف محل سکونت وی گرد آمده بودند. خانه ای ساده با دو اتاق داشتند که یکی اتاق استراحت و دیگری اتاق ملاقات با مردم بود.

وزیر خارجه سابق عمان گفت: در آن موقع ما با یمن جنوبی در کشمکش بودیم و این فرصتی بود که از امام خمینی در این خصوص سوال کنم. من اولین کسی بودم که از دنیا و کشورهای عربی با ایشان ملاقات می کردم. من به ایشان گفتم که ما یک کشور عربی داریم که حاکمانش به دین و اسلام ایمان ندارند و انتظار داشتم که پاسخ دهند باید با آنها محاربه کرد اما ایشان جواب دادند که آنها اسلام را نمی شناسند و ما باید دوباره آنها را با اسلام آشنا کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1535

به "امام خمینی فردی ساده زیست بود و عمان از انقلاب اسلامی حمایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امام خمینی فردی ساده زیست بود و عمان از انقلاب اسلامی حمایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید