انتشار بیانیه هدف گذاری تورم از سه شنبه ، ادغام دو بانک تا 10 روز دیگر

به گزارش عکس پارسی، رئیس کل بانک مرکزی با اعلام اینکه روز سه شنبه بیانیه رسمی چارچوب هدف گذاری تورم از سوی بانک مرکزی منتشر خواهد شد، از نهایی شدن ادغام دو بانک مهر اقتصاد و حکمت ایرانیان در بانک سپه تا 10 روز آینده خبر داد.

انتشار بیانیه هدف گذاری تورم از سه شنبه ، ادغام دو بانک تا 10 روز دیگر

به گزارش عکس پارسی از ایسنا، عبدالناصر همتی در یادداشتی اینستاگرامی اظهار کرد: روز سه شنبه بیانیه رسمی چارچوب هدف گذاری تورم از سوی بانک مرکزی منتشر خواهد شد. در این رویکرد پیشنگرانه و فعال سیاستگذاری پولی، قطب نمای سیاست گذاری پولی، کاهش انحرافات نرخ تورم از نرخ تورم هدف گذاری شده است و برای رفع انحراف ایجاد شده، بانک مرکزی، نرخ سود سیاستی و یا دالان نرخ سود را تعدیل کرده و با استفاده از عملیات بازار باز، نرخ جاری ومؤثردربازار پول را تنظیم می کند.

وی ادامه داد: با تأئید نهایی شورای عالی هماهنگی مالی، کسری بودجه سال 1399، درکنار عرضه سهام شرکت های دولتی و اموال مازاد دولت، از طریق انتشار اوراق بدهی دولت در بازار پول و سرمایه تأمین خواهد شد. طبق اطلاع واصله از همکاران خزانه داری کل کشور، در روزهای آینده شاهد عرضه اوراق بدهی برای تأمین کسری بودجه و بالتبع، تعمیق بیشتر بازار بدهی خواهیم بود.

همتی اضافه کرد: در ادامه فرایند ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح ظرف ده روز آینده با برگزاری مجامع بانک مهر اقتصاد و بانک حکمت ایرانیان ادغام این دو بانک در بانک سپه نهایی شده و مجمع سه بانک باقیمانده دیگر نیز، بتدریج برگزار خواهد شد. بانک مرکزی جهت اصلاح نظام بانکی و ارتقای سلامت مالی بانک ها را با جدیت ادامه خواهد داد.

وی گفت: نظام بانکی کشور طبق وعده ای که داده است، آماده پرداخت 50 هزارمیلیارد تومان تسهیلات با نرخ سود 12 درصد به مشاغل و واحدهای کسب وکار، که به خاطر شیوع ویروس کرونا آسیب دیده اند، است.

رئیس کل بانک مرکزی در پایان اعلام کرد: به محض دسترسی بانک ها به سامانه مربوط به اطلاعات مشاغل و نیز واحدهایی که واجد شرایط استفاده از این وام هستند و توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در این خصوص ایجاد شده است، بانک ها نیز ظرف یک هفته تقاضاها را بررسی و اقدام لازم را انجام خواهند داد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 987

به "انتشار بیانیه هدف گذاری تورم از سه شنبه ، ادغام دو بانک تا 10 روز دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار بیانیه هدف گذاری تورم از سه شنبه ، ادغام دو بانک تا 10 روز دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید