وزیرکار تشریح کرد؛ جزئیات اعطای وام قرض الحسنه بدون ضامن به بازنشستگان

به گزارش عکس پارسی، خبرنگاران: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تبیین بعضی اقدامات وزارت رفاه در هفته دولت گفت: در دوران کرونا قریب به 40 هزار نفر در 80 مراکز درمانی تامین اجتماعی بستری بودند و بالغ بر 90 درصدشان بهبود یافته و از بیمارستان ها ترخیص شدند.

وزیرکار تشریح کرد؛ جزئیات اعطای وام قرض الحسنه بدون ضامن به بازنشستگان

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری بعدازظهر امروز با حضور در رادیو گفت وگو به مناسبت هفته دولت، به تشریح مهمترین برنامه ها و اقدامات این وزارتخانه پرداخت و با بیان اینکه از آخرین ماه سال گذشته با کرونا و مسائل ناشی از آن روبرو شدیم اظهار کرد: کوشش کردیم با امکاناتی که در اختیار داریم هم به صورت مستقیم در امر فراوری دارو و سایر نیازمندی های بیماران یاری کنیم، از سوی دیگر نیز در درمان بیماران به صورت سرپایی و بستری گام های موثری در بخش درمان تامین اجتماعی برداشته شد.

وی اضافه کرد: قریب به 40 هزار نفر در 80 مراکز درمانی تامین اجتماعی بستری بودند و بالغ بر 90 درصدشان بهبود یافته و از بیمارستان ها ترخیص شدند.

وزیر رفاه با بیان اینکه در فراوری و تامین مواد اولیه دارویی که فشارهای حوزه درمان را کم می کرد گام های خوبی برداشته شد گفت: سایر سازمان ها و شرکت های زیرمجموعه نیز برنامه هایی در این زمینه داشتند. سازمان تامین اجتماعی شهدایی را در راه سلامت تقدیم کرد.

شریعتمداری ادامه داد: اقدامات این وزارتخانه به علت گستردگی و تنوع واحدها و سازمان های زیرمجموعه وسیع است ولی شاید مهمترین اقدامی که در ماه های گذشته صورت گرفت همسان سازی حقوق بازنشستگان بود.

وی با اشاره به اجرای متناسب سازی برای 3.5 میلیون نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی گفت: اوایل مردادماه اعتباری بالغ بر 32 هزار میلیارد تومان تامین شد که نیمی از آن برای امسال و نیم دیگر برای سال آینده صرف متناسب سازی می گردد.

وزیر رفاه ادامه داد: در صندوق بازنشستگی کشوری نیز همترازی حقوق در حال اجرا است تا حقوق بازنشستگان به 90 درصد حقوق شاغلین برسد. بالغ بر 80 درصد حقوق بازنشستگان را در سطوح متفاوت افزایش خواهد داد.

وی در ادامه گفت: برای مشخص حقوق و دستمزد کارگران نیز با همه مسائل نظام کارفرمایی کشور، محدودیت بازار و منابع و تعطیلی بنگاه ها کوشش شد که دریافتی کارگران معادل با نرخ تورم افزایش داده گردد و آخرین اقدام هم افزایش 300 تومانی حق مسکن بود که به تصویب رسید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه پرداخت قرض الحسنه به بازنشستگان از 200 میلیارد تومان در سال قبل به 2 هزار و 230 میلیارد در امسال افزایش پیدا کرد، اضافه کرد: بازنشستگان می توانند تا سقف 5 میلیون تومان و بدون ضامن از تسهیلات قرض الحسنه برخوردار شوند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1137

به "وزیرکار تشریح کرد؛ جزئیات اعطای وام قرض الحسنه بدون ضامن به بازنشستگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیرکار تشریح کرد؛ جزئیات اعطای وام قرض الحسنه بدون ضامن به بازنشستگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید