تقدیر از ایرانسل برای اجرای سریع پروژۀ شهر هوشمند آمل

به گزارش عکس پارسی، معاون استاندار و فرماندار ویژه، شهردار و شورای اسلامی شهر آمل، از اجرای سریع و موفقیت آمیز شبکۀ فیبرنوری ایرانسل در راستای پروژۀ شهر هوشمند آمل، تقدیر کردند.

تقدیر از ایرانسل برای اجرای سریع پروژۀ شهر هوشمند آمل

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، عصر سه شنبه 15 تیرماه 1400، در نشستی با حضور دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل و جمعی از مدیران ایرانسل و هم دکتر علیرضا شریعت معاون استاندار و فرماندار ویژۀ آمل، مهندس سید حمید هاشمی شهردار، مهندس خسرو ابراهیم زاده رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر آمل، در محل شهرداری این شهر، فرایند پیشرفت احداث شبکۀ فیبرنوری ایرانسل در آمل، آنالیز و از اجرای سریع و موفقیت آمیز این پروژه، تقدیر و تشکر شد.

عملیات اجرایی شبکۀ فیبرنوری ایرانسل و راه اندازی پروژۀ شهر هوشمند آمل، 21 بهمن ماه 1399، همزمان با دهۀ فجر انقلاب اسلامی، طی مراسمی شروع شده بود. بر اساس زمان بندی اولیه، این پروژه، باید طی یک سال به بهره برداری می رسید که هم اکنون و پس از گذشت کمتر از پنج ماه، آمادۀ بهره برداری است.

با اجرای این پروژه، در مجموع 31 کیلومتر فیبرنوری، به وسیله ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، با مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شهر آمل، در این شهر احداث شده است تا زیرساخت ایجاد ارتباط سریع و پایدار و ارائۀ خدمات شهر هوشمند به مردم آمل، فراهم گردد.

در این نشست، مدیرعامل ایرانسل با اشاره به فرایند مثبت تحول دیجیتال در کشور، بر اهتمام این اپراتور به اجرای سریع پروژه های زیرساختی تأکید کرد و توسعۀ دسترسی به شبکۀ ارتباطی را از مهمترین پیش نیازها برای رشد اقتصاد دیجیتال برشمرد.

بعلاوه معاون استاندار و فرماندار ویژۀ آمل، در این ملاقات از دکتر عباسی آرند برای اجرای پروژۀ فیبرنوری آمل در کمتر از پنج ماه، قدردانی کرد.

شهردار آمل هم با اشاره به ارائۀ نسل پنجم شبکۀ تلفن همراه در ایران برای نخستین بار به وسیله ایرانسل، ابراز امیدواری کرد که آمل نخستین شهر در منطقۀ شمال کشور باشد که از خدمات 5G بهره مند گردد.

رئیس شورای اسلامی شهر آمل هم در این نشست، بر ضرورت توسعۀ زیرساخت های ارتباطی در آمل، تأکید و از ایرانسل برای اجرای پروژۀ فیبرنوری در این شهر، تشکر کرد.

هوشمندسازی خدمات شهری، یکی از الزامات زندگی امروز، در مدیریت منابع و انرژی و ارائۀ خدمات شهری نوین است. به کارگیری راهکارهای شهر هوشمند، نقش مؤثری در جلوگیری از مخاطرات ناشی از تخریب محیط زیست و تغییرات آب وهوایی دارد و یکی از مشوق های اصلی جامعۀ جهانی برای هوشمندسازی دستگاه ها و تجهیزات بر مبنای اینترنت اشیا بوده و انگیزۀ دولت ها برای حرکت به سمت شهرهای هوشمند را دوچندان نموده است.

راهکارهای مبتنی بر اینترنت اشیا، همانند پایش آب، هوا و خاک منطقه ها شهری و کنترل اندازه آلاینده های شهری و صنعتی، یاری شایانی به پاکسازی محیط زیست خواهند کرد. در این زمینه، شهرهای هوشمند توانسته اند تا 20 درصد از فراوری گازهای گلخانه ای خود بکاهند.

مسائل حمل و نقل و ترافیک شهری هم از دیگر دغدغه های پیش آمده بر اثر افزایش جمعیت شهرهاست که با مدیریت هوشمند حمل و نقل و ترافیک در شهرهای هوشمند، مورد توجه قرار گرفته است. استخراج الگوهای ترافیکی، تشخیص لحظه ای حوادث و تصادفات، پیش بینی تغییرات الگوی ترافیکی و… همگی از کارنمودهای این سامانه محسوب می شوند.

به همین دلیل، ایرانسل، نخستین ارائه دهندۀ 5G در ایران، تا به امروز توانسته است پروژه های متعدد مرتبط با فیبرنوری و توسعۀ خدمات شهر هوشمند را علاوه بر آمل، در شهرهای تهران، مشهد، شیراز، اهواز، انزلی، اراک، ارومیه، کرج، سنندج، قزوین، خرم آباد، زنجان، اردبیل، ساری، بوشهر، دزفول و اندیمشک هم طراحی و یا اجرا کند.

2121

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1698

به "تقدیر از ایرانسل برای اجرای سریع پروژۀ شهر هوشمند آمل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقدیر از ایرانسل برای اجرای سریع پروژۀ شهر هوشمند آمل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید