جزئیات مهم ارائه کارت اعتباری با توثیق سهام عدالت

به گزارش عکس پارسی، خبرنگاران : مدیرعامل بانک ملی ایران جزئیات طرح ارائه کارت اعتباری با وثیقه گذاری سهام عدالت را تشریح کرد.

جزئیات مهم ارائه کارت اعتباری با توثیق سهام عدالت

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، دکتر محمد رضا حسین زاده با بیان این که در مرحله نخست اجرای طرح، این اعتبار در بانک ملی ایران به اشخاصی تعلق می گیرد که روش غیرمستقیم را برای دسترسی به سبد سهام عدالت خود انتخاب نموده اند، گفت: امکان توثیق سهام عدالت و استفاده از این ظرفیت پس از پذیرش و ورود شرکت های استانی به بورس اوراق بهادار میسر خواهد شد.

وی افزود: اکنون شرکت سهام عدالت استانی خراسان جنوبی به بورس اوراق بهادار تهران وارد شده است، بنابراین امکان ارائه این خدمت به مردم خراسان جنوبی در حال حاضر فراهم است و با ورود سایر شرکت های سهام عدالت استانی به بورس، این خدمت توسعه می یابد.

حسین زاده با اشاره به این که بانک ملی ایران به صورت پایلوت این برنامه را شروع نموده و تمامی فرآیندهای مربوط به این عملیات در این بانک به صورت غیرحضوری و دیجیتال انجام خواهد شد، اظهار کرد: متقاضیان می توانند به وسیله اپلیکیشن ایوا در قبال توثیق سهام عدالت خود، به میزان پنجاه درصد ارزش روز آن تا سقف 100 میلیون ریال، کارت اعتباری دیجیتالی دریافت و اعتبار آن را در بیش از چهار هزار فروشگاه زنجیره ای کشور مصرف نمایند.

مهلت تسویه یک ماه پس از اولین تراکنش

به گفته او، مهلت زمان تسویه این اعتبار یک ماه پس از اولین تراکنش خواهد بود و در صورت تسویه در موعد مقرر، مجدداً برای ماه بعد شارژ اعتبار انجام خواهد شد.

مدیرعامل بانک ملی ایران با تاکید بر این که بهره مندان از این خدمت نه تنها سودی پرداخت نمی نمایند، بلکه مشمول پاداش خوش حسابی نیز خواهند شد. ادامه داد: در صورت عدم بازپرداخت مبلغ تخصیصی، بدهی مذکور به تسهیلات سه ساله با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار تبدیل می گردد.

وی با اشاره به اینکه این اتفاق برای نخستین بار در کشورمان رقم می خورد، گفت: با این روش علاوه بر یاری به اقشار ضعیف جامعه، تقاضای کل تحریک شده و منابع خرد به صورت هدفمند در راستا جهش فراوری راهنمایی خواهد شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1108

به "جزئیات مهم ارائه کارت اعتباری با توثیق سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات مهم ارائه کارت اعتباری با توثیق سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید