دختر جنجالی عربستان به کانادا رفت

به گزارش عکس پارسی، مقامات مهاجرت تایلند پیشتر سعی در بازگرداندن دختر جنجالی سعودی به کویت، جایی که خانواده اش حضور دارند را داشتند اما این نوجوان عربستانی از سوار شدن به هواپیما و بازگشت امتناع نموده بود.

دختر جنجالی عربستان به کانادا رفت

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

به گزارش تسنیم، رهف محمد القنون دختر 18 ساله سعودی که از هفته ها پیش حضورش در تایلند و خودداری وی از رفتن به کویت و استرداد احتمالی به عربستان خبرساز شده بود اکنون با موافقت کانادا به این کشور رفته است

هفته گذشته رئیس پلیس مهاجرت تایلند اظهار داشت که به صورت موقت اجازه ورود دختر عربستانی 18 ساله به این کشور را که از روز گذشته خبر ساز شده است، صادر نموده است.

مقامات مهاجرت تایلند پیشتر سعی در بازگرداندن رهاف محمد مطلق القونون به کویت، جایی که خانواده اش حضور دارند را داشتند اما این نوجوان عربستانی از سوار شدن به هواپیما و بازگشت امتناع کرد. او گفت درصورت بازگشت به کویت توسط خانواده اش کشته خواهد شد.

وی با محبوس کردن خود در اتاق هتلش در فرودگاه تایلند و انتشار تصاویری از خود از هر کشوری که به او پناهندگی بدهد درخواست یاری کرد.

این ماجرا از آن جهت ابعاد گسترده ای یافته که عربستان پس از کشته شدن جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی پیشینه ناروشنی در برخورد با اتباع خود در خارج از کشور به جای گذاشته است. جمال خاشقجی، روزنامه نگار و تحلیل گر منتقد سعودی مقیم آمریکا روز دهم مهرماه گذشته برای کارهای اداری وارد ساختمان کنسول گری عربستان در استانبول ترکیه شد و در آنجا به قتل رسید. عربستان کشته شدن خاشقجی درون کنسول گری را پذیرفته اما تا کنون نه کسی را به عنوان عامل این قتل معرفی نموده و نه اطلاعاتی در خصوص سرنوشت جسد مقتول ارائه داده است.

منبع: انتخاب
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 439

به "دختر جنجالی عربستان به کانادا رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دختر جنجالی عربستان به کانادا رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید