در چهارمین روز محاکمه ترامپ چه گذشت

به گزارش عکس پارسی، به گزارش خبرنگاران به نقل از رسانه های آمریکایی، در روز چهارم جلسه محاکمه دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا که بامداد شنبه برگزار گردید، وکلای مدافع او کوشش کردند اتهامات مطرح شده در جلسات پیشین را رد نمایند.

در چهارمین روز محاکمه ترامپ چه گذشت

وکلای مدافع ترامپ در همین رابطه مدعی شدند مدیران جلسه، اظهارات ترامپ در سخنرانی روز ششم ژانویه را مورد تحریف قرار داده اند.

مایکل وان دِر وین یکی از وکلای ترامپ گفت: هیچ فرد عاقلی نمی تواند واقعاً باور کند سخنرانی روز ششم ژانویه رئیس جمهور تحریک به خشونت یا شورش باشد.

وی همچنین ترامپ را بزرگترین حامی پلیس و مخالف اوباش در میان تمام روسای جمهور این کشور توصیف کرد و مدعی شد رئیس جمهور سابق آمریکا طرفدارانش را به راهپیمایی مسالمت آمیز و میهن پرستانه دعوت نموده بود.

وان در وین درخصوص انگیزه این استیضاح گفت: این کوشش بی سابقه، به این دلیل صورت نگرفته که دموکرات ها با خشونت مخالف هستند. مسئله این است که دموکرات ها در کوشش هستند مخالفان سیاسی خود را بی صلاحیت نشان دهند. این کار نوعی بیرون راندن [رقبا] از حلقه های مختلف، با توسل به قانون اساسی است.

بروس کاستور دیگر وکیل ارشد ترامپ در جمع بندی دفاعیاتش هشدار داد: این دادگاه چیزی فراتر از [محاکمه] دونالد ترامپ است، مسئله ساکت کردن و ممنوع کردن صداهایی است که اکثریت با آن موافق نیستند. مسئله ابطال 75 میلیون رأی ترامپ و جرم انگاری دیدگاه های سیاسی است. مسئله ای بنیادین پیش روی ما واقع شده است.

در ادامه جلسه چهارم دادگاه ترامپ، سناتورها و مدیران استیضاح، سوالات خود را مطرح کردند تا وکلای ترامپ به آن ها پاسخ دهند.

هشدار درباره عدم محاکمه ترامپ

روز چهارم محاکمه ترامپ در حالی شروع شد که دیروز آدینه دادستان های دموکرات هشدار داده بودند که چنانچه دونالد ترامپ به علت یورش 6 ژانویه به کنگره محکوم نشود، در انتخابات بعدی ریاست جمهوری - 2024 - در صورت نامزد شدن فرصت خواهد یافت که اگر مغلوب شد، دوباره طرفدارانش را علیه نتایج انتخابات و کنگره بشوراند.

9 نماینده دموکرات که تحت مدیریت جیمی رسکین نماینده ایالت مریلند از ظهر سه شنبه گذشته ادله و شکواییه خود را برای 100 سناتور مجلس سنا ایراد می کردند، عصر پنجشنبه، مباحث خود را به خاتمه بردند تا از ظهر امروز، آدینه، وکلای ترامپ دفاعیات خود را شروع نمایند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، متهم است که با طرح ادعای تقلب در انتخابات نوامبر سال گذشته و اصرار بر آن بدون ارایه شواهد محکمه پسند، طرفداران خود را علیه مسئولان انتخاباتی در ایالت های مختلف، اعضای کنگره آمریکا و حتی معاون خود، مایک پنس، شورانده و در نهایت هم در روز ششم ژانویه آنها را با هدف یورش و متوقف کردن ثبت رسمی نتایج انتخابات به سوی کنگره گسیل نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1433

به "در چهارمین روز محاکمه ترامپ چه گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در چهارمین روز محاکمه ترامپ چه گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید