دیاب: استعفای دولت لبنان را اعلام می کنم، سیستم فساد فراتر از کشور است

به گزارش عکس پارسی، نخست وزیر لبنان در سخنرانی امشب خود ضمن اعلام استعفای دولتش تاکید کرد: سیستم فساد بزرگتر و فراتر از کشور است.

دیاب: استعفای دولت لبنان را اعلام می کنم، سیستم فساد فراتر از کشور است

به گزارش خبرنگاران، به نقل از سایت النشره، حسان دیاب، نخست وزیر لبنان در سخنرانی خود در مقر دولت تاکید کرد: سیستم فساد ریشه در تمام بخش های دولت دارد و در این کشور تنیده شده و اکنون دریافته ایم فساد فراتر از کشور لبنان است و ما نمی توانیم از آن رهایی یابیم. یکی از نمونه های این فساد انفجار بیروت بود.

نخست وزیر لبنان اظهار کرد: برخی تنها ثبت نکات سیاسی و سخنرانی های مردمی و نابودی بقیه آثار کشور برایشان مهم است در واقع برخی خودشان مصیبتی برای ملت لبنان هستند.

دیاب شرح داد: پارادوکس آشکار این است که آنها چند هفته بعد از تشکیل دولت تلاش کردند بر سر دولت مصیبت وارد کنند و آن را مسؤول فروپاشی و هدر رفت ها و بدهی کلی اعلام کنند.

او افزود: طبقه سیاسی سپرده های مردم را هدر داد و کشور را زیر بدهی گذاشت. ما در مصیبتی بزرگ هستیم و می بایست برای برون رفت از این مصیبتی که در آن هستیم همبستگی داشته باشیم. بین ما و تغییر دیوار بلندی است.

دیاب تاکید کرد: کسانی هستند که واقعیت ها را وارونه نشان می دهند با فتنه زندگی می کنند، با خون مردم در مواقع کناره گیری تجارت می کنند.

او مطرح نمود: فساد برخی طرف ها در لبنان این مصیبت پنهان از هفت سال پیش را موجب شد. برخی هستند که تلاش کردند دولت را مسؤول فروپاشی اقتصادی و اقتصادی نشان دهند اما آنچه برای ما مهم است نجات کشور است. ما برای این منظور بسیار تحمل کردیم اما سر و صداها متوقف نشدند.

نخست وزیر مستعفی لبنان برای تقدیم استعفای دولتش به کاخ بعبدا و دیدار میشل عون، رئیس جمهوری رفت. عون استعفای او را پذیرفت به این ترتیب دولت حسان دیاب به عنوان دولت پیشبرد امور تا زمان تشکیل دولت جدید روی کار خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1114

به "دیاب: استعفای دولت لبنان را اعلام می کنم، سیستم فساد فراتر از کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیاب: استعفای دولت لبنان را اعلام می کنم، سیستم فساد فراتر از کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید