روزه داری حجم شیر مادر را کم نمی کند

به گزارش عکس پارسی، تهران- خبرنگاران- رئیس پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به انجام بررسی هایی در زمینه روزه داری و شیردهی، گفت: اگر تغذیه مادر کافی باشد، روزه داری بر روی حجم شیر تاثیری ندارد و ترکیب شیر تاثیر خیلی مختصری دارد که برای فرزند شیرخوار مضر نیست.

روزه داری حجم شیر مادر را کم نمی کند

دکتر فریدون عزیزی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی عکس پارسی افزود: بعد از شش ماهگی که کودک شروع به مصرف غذا می کند، روزه داری مادر مسئله ای ایجاد نمی کند.

وی گفت: قبل از شش ماهگی که نوزاد فقط از شیرمادر استفاده می کند، در صورتی که مادر رژیم غذایی مناسب را رعایت کند و به اندازه کافی شیر داشته باشد، روزه داری مضر نیست.

عزیزی ادامه داد: در صورتی که مادر علاوه بر نداشتن بیماری، تغذیه را به نحوی رعایت کند که وزن کافی در زمان بارداری داشته باشد، کمبودهایی مانند مواد غذایی و ویتامین ها هم نداشته باشد، به نظر می رسد روزه داری تاثیر سویی بر جنین ندارد.

وی بر لزوم آشنایی بیشتر پزشکان با موارد روزه داری، گفت: بیشتر تحقیقات در زمینه سلامت و روزه داری در 20 سال اخیر اجرا شده، ممکن است برخی از پزشکان ما اطلاعاتی در این زمینه نداشته باشند، لذا پیشنهاد می شود که وزارت بهداشت در دانشگاه ها حداقل یک یا 2 واحد درسی در مورد اثرات روزه داری و سلامت بگنجاند.

رئیس پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: این کار باعث می شود تا افراد با فواید و مزیت علمی روزه داری آشنایی بیشتری پیدا کنند.

وی ادامه داد: به انجمن های علمی پزشکی توصیه داریم که در جلسات، همایش ها و سمپوزیوم های خود موضوع روزه داری و بیماری های خود را بگنجانند تا پزشکان آگاهی کافی در این زمینه پیدا کنند.

علمی ** 1201 **1485

منبع: ایرنا
انتشار: 24 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 188

به "روزه داری حجم شیر مادر را کم نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزه داری حجم شیر مادر را کم نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید