ساخت دو واکسن دیگرِ کرونا در آمریکا

به گزارش عکس پارسی، شرکت های داروسازی آسترازنکا و جانسون اند جانسون، مرحله آزمایش بالینی دو نمونه واکسن دیگر را پشت سر گذاشتند.

ساخت دو واکسن دیگرِ کرونا در آمریکا

دکتر آنتونی فاوچی، متخصص ارشد بیماری های عفونی در ایالات متحده

دکتر آنتونی فاوچی، متخصص ارشد بیماری های عفونی در ایالات متحده، از احتمال تولید دو نمونه دیگر از واکسن کووید وجود خبر داد. او معتقد است این کشف می تواند بر سرعت اجرای برنامه واکسیناسیون میلیون ها شهروند این کشور بیافزاید، امری که بسیار ضروری است.

دکتر فاوچی روز یکشنبه در مصاحبه با برنامه رودررو با مطبوعات شبکه ان بی سی گفت شرکت های داروسازی آسترازنکا و جانسون اند جانسون، مرحله آزمایش بالینی دو نمونه واکسن دیگر را پشت سر گذاشتند. او گفت ممکن است تا چند هفته دیگر دولت مجوز مصرف این واکسن ها را پس از بررسی های لازم صادر کند.

ابتدا هیئت نظارت بر ایمنیِ این شرکت های داروسازی، باید از صحت داده های آزمایش های بالینی مطمئن شود و ثابت کند این واکسن ها ایمن و مؤثرند. سپس واکسن را به اداره غذا و دارو ارائه می کنند تا مجوز مصرف اضطراری بگیرد. این مجوز چراغ سبزی است برای آغاز تزریق این دارو ها به آمریکایی ها.

فاوچی گفت: فکر می کنم خیلی زود، شاید تا حدود یک هفته دیگر یا حداکثر در چند هفته آینده، داده های آن ها را گردآوری و به اداره غذا و دارو ارائه می کنند. سپس این اداره فوراً، اما دقیق و کامل، امکان استفاده اضطراری از این واکسن ها را بررسی می کند.

دکتر فاوچی گفت: قطعاً چند هفته دیگر نتایج معلوم می شود، نه چند ماه دیگر.

اداره غذا و دارو هم اکنون مجوز توزیع دو واکسن کووید دیگر، تولیدِ شرکت های داروسازی فایزر و مدرنا را صادر کرده است. برنامه توزیع واکسن در دولت ترامپ با مسائل و موانع بسیاری روبرو شده بود و دولت چندین میلیون دوز از برنامه عقب بود.

تا اول ژانویه، دولت فدرال تنها کمی بیش از 10 درصد برنامه پیش بینی شده، برای نوبت اول تزریق واکسن به حداقل 20 میلیون آمریکایی را پیش برده بود. تا آن روز فقط 2 میلیون و 100 هزار آمریکایی واکسن را دریافت کرده بودند. با آنکه تا پنج شنبه هفته گذشته، 30 میلیون و 600 هزار دوز واکسن در سراسر کشور توزیع شده بود، فقط 11 میلیون و 100 هزار دوز تزریق شده بود.

جو بایدن، رییس جمهور منتخب گفته است هدف او این است که در 100 روز نخست ریاست جمهوری، 100 میلیون آمریکایی واکسن را دریافت کنند. دکتر فاوچی روز یکشنبه گفت که اجرای این طرح امکان پذیر است.

او گفت: برنامه تزریق 100 میلیون دوز واکسن در 100 روز اول کاملاً عملی است. رییس جمهور منتخب می خواهد در صورت لزوم، برای تأمین مایحتاج این طرح، اعم از آزمایش دریافت، واکسن یا هرچیز دیگر از [قانون مصوب تولیدات دفاعی]استفاده کند.

به عبارت دیگر، می خواهد در استفاده از هر سازوکار ممکن، رودربایستی را کنار بگذارد تا کار ها طبق برنامه ریزی سر و سامان بگیرد. قطعاً رسیدن به این هدف امکان پذیر است و تردیدی در این نیست. این کار را می شود انجام داد. بایدن از روز چهارشنبه آغاز به کار می کند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1394

به "ساخت دو واکسن دیگرِ کرونا در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت دو واکسن دیگرِ کرونا در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید