مدیراجرایی بوندس لیگا: تعیین نیست چه زمانی مسابقات را از سر بگیریم، احتمال ورشکستگی چند باشگاه وجود دارد

به گزارش عکس پارسی، بالاترین مقام اجرایی لیگ دسته اول فوتبال آلمان از تأثیر منفی تعلیق مسابقات بر آینده بوندس لیگا ابراز نگرانی کرد.

مدیراجرایی بوندس لیگا: تعیین نیست چه زمانی مسابقات را از سر بگیریم، احتمال ورشکستگی چند باشگاه وجود دارد

از وبسایت دولت جمهوری اسلامی ایران دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، بوندس لیگا آخرین لیگ در میان 5 لیگ عظیم فوتبال اروپا بود که از بیم شیوع کرونا دستور تعلیق بازی هایش را صادر کرد اما کریستین سیفرت مدیراجرایی سازمان لیگ فوتبال آلمان بیش از سایر همتایان خود در سایر کشورها نگران عواقب این تعلیق به نظر می رسد.

دو دسته برتر فوتبال باشگاهی آلمان تا روز دوم آوریل (14 فروردین) به حالت تعلیق درآمده اند اما سیفرت می گوید شرایط شیوع ویروس کرونا در جهان به گونه ای است که امکان دارد، ژرمن ها مجبور شوند مدت تعلیق را تمدید نمایند.

سیفرت در یک نشست خبری خطاب به 56 هزار فردی که در صنعت فوتبال آلمان مشغول به کار هستند، گفت: ده هزار شغل در معرض نابودی است. ما به نقطه ای رسیده ایم که بوندس لیگا باید اعتراف کند و بگوید بله، ما در حال فراوری یک محصول هستیم و اگر دیگر نتوانیم آن را فراوری کنیم، دوران حضورمان به پایان می رسد. مسئله فقط ستاره های فوتبال نیست. چیزی بیشتر از لغو چند بازی در میان است.

نمایندگان باشگاه های فوتبال آلمان روز دوشنبه در شهر فرانکفورت یک جلسه عمومی برگزار و در آن بدترین سناریو های ممکن برای فوتبال این کشور که ممکن است تا پایان ماه مارس رخ دهد را ارزیابی کردند. یکی از موضوعات این جلسه آنالیز ضربه های اقتصادی احتاقتصادی به باشگاه ها و امکان و مدت دوام آنها پس از دریافت این ضربات بوده است.

سیفرت ادامه داد: کمبود درآمدهای حاصل از حقش پخش بازی ها، جذب اسپانسر و فروش بلیت کاری با باشگاه ها خواهد نمود که حتی در صورت گذشتن بازیکنان از حقوق های شان باشگاه ها باز هم تنها برای مدتی می توانند دوام بیاورند و احتمال ورشکستگی آنها وجود دارد. امیدواریم که مسئولان یوفا در جلسه شان درباره آینده یورو 2020، به این مسئله و تأثیری که ویروس کرونا بر لیگ های داخلی می گذارد هم توجه داشته باشند.

مدیراجرایی سازمان لیگ فوتبال آلمان درباره زمان از سر گرفته شدن مسابقات این کشور هم گفت: هیچ کسی نمی داند که بازی ها چه زمان از سر گرفته می شوند. ما بابت اصرار به برگزاری بازی های هفته اخیر در قالب بازی های بدون تماشاگر مورد نقدها فراوانی از سوی طرفداران و رسانه واقع شدیم اما اتخاذ این تصمیم برای بقای بعضی از باشگاه ها ضروری بود. اگر ما الان بازی های بدون تماشاگر را نفی کنیم، فصل آینده نمی توانیم درباره 18 تیمی یا 20 تیمی بودن لیگ دسته اول بحث کنیم چون دیگر اصلاً 20 باشگاه وجود نخواهد داشت.

آلمان مانند بعضی دیگر از کشورهای اروپایی در آستانه رو آوردن به قرنطینه کامل برای مهار ویروس کرونا است. در این کشور مدارس تعطیل شده اند و در چندین منطقه و شهر، محدودیت هایی در نظر گرفته شده که شامل تعطیلی رستوران ها، اماکن ورزشی و دیگر مکان های عمومی می گردد. تا کنون 4 هزار و 838 نفر در آلمان به کرونا مبتلا شده اند و 12 نفر هم جان شان را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 841

به "مدیراجرایی بوندس لیگا: تعیین نیست چه زمانی مسابقات را از سر بگیریم، احتمال ورشکستگی چند باشگاه وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیراجرایی بوندس لیگا: تعیین نیست چه زمانی مسابقات را از سر بگیریم، احتمال ورشکستگی چند باشگاه وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید