موضع گیری تازه چین درباره برنامه هسته ای ایران

به گزارش عکس پارسی، فارس نوشت: سخنگوی وزارت خارجه چین ضمن اشاره به حضور نمایندگان این کشور در نشست آینده کمیسیون مشترک برجام، گفت مسئله هسته ای ایران به مرحله حساسی رسیده است.

موضع گیری تازه چین درباره برنامه هسته ای ایران

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست هفتگی با عکس پارسی با پرداختن به مسائل جاری چین و دنیا، در مورد آخرین وضعیت مذاکرات هسته ای ایران اظهار نظر کرد.

به نوشته وبگاه وزارت خارجه چین، گنگ شوانگ از سخنگویان وزارت خارجه چین در پاسخ به پرسش یکی از حاضران در نشست روز چهارشنبه در زمینه برگزاری کمیسیون مشترک برجام در ششم دسامبر (آدینه 15 آذر) در وین پایتخت اتریش و حضور نمایندگان چین در این نشست، گفت: موضوع هسته ای ایران به مرحله حساسی رسیده است. چین با سایر طرف های حاضر در برجام در مورد حمایت و اجرای این توافق ارتباط نزدیکی دارد. ما در جلسه آینده کمیسیون مشترک برجام شرکت خواهیم کرد.

این دیپلمات چینی در ادامه گفت: چین معتقد است که اجرای کامل و مؤثر برجام تنها راه موثر برای کاهش تنش ها در مورد موضوع هسته ای ایران است. امیدواریم که این جلسه به همه طرف ها یاری کند تا اجماع سیاسی در حمایت برجام را تحکیم نمایند، در مورد مسائل مربوط به این توافق مشاوره نموده و ابزارهای مؤثر در جهت اجرای برجام به ویژه برقراری تعادل در حقوق و تعهدات همه طرف های حاضر در این توافق را آنالیز نمایند.

چین بارها خروج آمریکا از برجام و فشار علیه ایران را عامل اصلی بحران کنونی خوانده و اعلام نموده که واشنگتن باید از رفتارهای نادرست خود دست بکشد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 510

به "موضع گیری تازه چین درباره برنامه هسته ای ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع گیری تازه چین درباره برنامه هسته ای ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید