تور اروپا: نرخ بیکاری کشورهای اروپایی چه قدر است؟

به گزارش عکس پارسی، در بین کشورهای اروپایی، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به اسپانیا با 14.5 درصد بوده است.

تور اروپا: نرخ بیکاری کشورهای اروپایی چه قدر است؟

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، تا سرانجام ماه سپتامبر نرخ بیکاری در منطقه یورو با 0.1 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به 7.3 درصد رسید. این نرخ در سطح اتحادیه اروپا با 0.1 درصد کاهش نسبت به ماه قبل به 6.7 درصد رسید. این نرخ بیکاری کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در هشت ماه اخیر بوده است.

تخمین زده می گردد تا سرانجام این ماه 14 میلیون و 312 هزار مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، 12 میلیون و 45 هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با ماه قبل، شمار افراد بیکار در اتحادیه اروپا 77 هزار نفر و در سطح منطقه یورو 64 هزار نفر کاهش یافته است.

بعلاوه تا سرانجام این ماه دو میلیون و 905 هزار جوان زیر 25 سال در اتحادیه اروپا بیکار بوده اند که از این مقدار، دو میلیون و 367 هزار نفر ساکن منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل، نرخ بیکاری جوانان در سطح اتحادیه اروپا 0.1 و در سطح منطقه یورو 0.2 درصد افزایش داشته است.

در بین کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به اسپانیا با 14.5 درصد بوده است و پس از این کشور، یونان با 12.9 درصد و ایتالیا با 9.4 درصد قرار دارند. از سوی دیگر کمترین نرخ بیکاری در جمهوری چک با 2.6 درصد مشاهده شده است و پس از این کشور، هلند با 2.9 درصد و لهستان با 3.2 درصد قرار دارند.

نرخ بیکاری طی این مدت در بلژیک 6.3 درصد، آلمان 3.6 درصد و فرانسه 7.6 درصد بوده است. در مقام مقایسه، نرخ بیکاری آمریکا طی همین مدت 4.7 درصد مقدار گیری شده است.

منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای 27 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 دی 1400 بروزرسانی: 26 دی 1400 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1873

به "تور اروپا: نرخ بیکاری کشورهای اروپایی چه قدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور اروپا: نرخ بیکاری کشورهای اروپایی چه قدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید