همه استان های کشور درگیر کرونای انگلیسی شده اند

به گزارش عکس پارسی، استان خوزستان، این روز ها از نظر اوج گیری نگران کننده اپیدمی کرونا، شرایط وخیمی را تجربه نموده و به نظر می رسد که در صورت تداوم فرایند کنونی، شرایط حادتری نیز، پیش روی اهالی این استان جنوبی در کشور خواهد بود.

همه استان های کشور درگیر کرونای انگلیسی شده اند

به گزارش امتداد، مسعود مردانی، فوق تخصص بیماری های عفونی و گرمسیری و عضو ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا با اشاره به شرایط کنونی کرونا در خوزستان، گفت: متاسفانه، این روز ها استان خوزستان از نظر شیوع اپیدمی کرونا، شرایط خوبی را تجربه نمی کند. طی یک هفته گذشته، میزان مرگ و میر کرونایی در این استان دو برابر و شمار موارد جدید نیز به سه برابر رسیده است.

مجالس ختم و عروسی در خوزستان به آفت جدی برای مهار اپیدمی تبدیل شده

وی همچنین با انتقاد از برگزاری بعضی مراسمات جشن و عزا در اجتماعات طایفه ای و قومی در خوزستان، اضافه نمود: متاسفانه، اینگونه اقدامات به آفت جدی برای مهار بیماری کرونا تبدیل شده و مجالس ختم و عروسی نیز به شکل ملموس و قابل توجهی به تشدید شیوع بیماری دامن خواهند زد.

مردانی، توضیح داد: تمامی این موارد می تواند شرایط ما را به مراتب بدتر از شرایط کنونی کند و مردم به هیچ عنوان نباید در رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی بی احتیاطی نمایند. مرگ و میر دو رقمی کنونی در آستانه سوق به افزایش سه رقمی قرار گرفته و هر لحظه ممکن است که شاهد فاجعه جدی در این خصوص باشیم.

این عضو ستاد ملی مقابله با کرونا در ادامه نیز، ضمن اشاره به بحث شیوع ویروس کرونای انگلیسی، اعلام نمود: در حال حاضر، کلیه استان های کشور درگیر ویروس کرونای بریتانیایی شده اند. بیشترین میزان شیوع این ویروس در استان خوزستان بوده و به نظر می رسد که از کشور عراق نیز وارد ایران شده است.

وی در ادامه گفت: تهران، مشهد، شیراز، اصفهان و دیگر استان های کشور درگیر این نوع از ویروس بوده و ما گزارشات مشاهده کرونای انگلیسی را از تمام مناطق کشور داشته ایم. کرونای انگلیسی، گسترش کامل در کشور پیدا نموده و باید تمهیداتی برای کاهش سرعت انتقال آن بیاندیشیم.

مردانی در سرانجام، ضمن گلایه از مطرح شدن بحث انجام سفر های نوروزی از سوی بعضی از دستگاه ها، تاکید داشت: ما به عنوان متولیان حوزه سلامت در مملکت، هیچ سفری را در ایام نوروز توصیه نمی کنیم و پرونده سفر های نوروزی در سال 1400 را باید بسته شده تلقی کنیم. این که عنوان شده که تمهیداتی برای برگزاری حداقلی سفر ها در نظر گرفته خواهد شد، فاقد مشرایط است. چرا که تمهیدات حداقلی، مستلزم احتیاطات حداکثری بوده و چنین چیزی در عمل ممکن نیست.

منبع: فرارو
انتشار: 19 فروردین 1400 بروزرسانی: 19 فروردین 1400 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1493

به "همه استان های کشور درگیر کرونای انگلیسی شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه استان های کشور درگیر کرونای انگلیسی شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید