واکنش ذوالفقارنسب به بی برنامگی فدراسیون فوتبال

به گزارش عکس پارسی، مشاور وزیر ورزش و جوانان انصراف تیم ملی فوتبال امید را به خاطر غیبت بازیکنان در اردوی این تیم، اوج بی کفایتی و ناکارآمدی دانست.

واکنش ذوالفقارنسب به بی برنامگی فدراسیون فوتبال

بیژن ذوالفقارنسب درباره غیبت بازیکنان شاخص در اردوی تیم ملی فوتبال امید و انصراف مسئولان این تیم از حضور در مسابقات همبستگی کشور های اسلامی در شهر قونیه گفت: واقعا فدراسیون فوتبال فعال نیست. فدراسیون ما دوران خیلی خوبی را پشت سر نمی گذارد. زمان های حساسی را از دست می دهیم و باید تاسف خورد.

او در واکنش به اینکه فدراسیون فوتبال کوشش کافی نکرد تا باشگاه ها ملزم به دادن بازیکنان خود به تیم ملی امید شوند و صرفا به تعطیلی اردوی تیم ملی اکتفا کرد، گفت: تمام کسانی که در فدراسیون فوتبال هستند، وظایف خود را می دانند. کمیته های متعددی هم وجود دارند. هر کسی توضیح وظایفی دارد، اما در اجرا کاری انجام نمی دهند. چطور می گردد که تیم ملی امید ایران با وجود اینکه اردوی خود را برگزار نموده، ناگهان اردو را تعطیل می نمایند؟

مربی سابق تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه تعطیلی اردوی تیم ملی به دلیل غیبت بازیکنان، اوج ناکارآمدی و بی کفایتی مسئولان فدراسیون فوتبال است، گفت: من این مساله را ناشی از نداشتن شناخت و تسلط کافی بر حوزه فوتبال می دانم. شاید سرپرست فدراسیون فوتبال، فوتبالیست بوده، اما اصول مدیریت را نمی داند. شاید در چهار بازی بین المللی هم شرکت نموده باشد، اما کافی نیست. اتفاقات اخیر ناشی از نابه سامانی در فدراسیون فوتبال است.

ذوالفقارنسب در پاسخ به این سوال که آیا با شرایط فعلی حضور در المپیک پاریس را حق ایران می داند؟ گفت: 16 تا 20 تیم در مسابقات انتخابی آسیا هستند، اما همه مثل ما بی کفایت نیستند که تشکیلات فوتبالشان بدون سرپرست باشد. در گذشته های دور اینطور نبودیم. هر چیزی سر جای خوش بود. هر کسی وظایف خود را از شش ماه قبل می دانست. چه کسی مهدوی کیا را مسئول تیم ملی امید نموده است؟ او الان کجاست؟ چه کسی ماجدی را سرپرست فدراسیون نموده است؟ او چه توانمندی ای داشت؟

وی ادامه داد: فدراسیون فوتبال ناکارآمد است و به سمت و سوی مسائل حاشیه ای می رود و اصل کار را رها نموده است. فدراسیون فوتبال ما نامنظم و بی هویت است. هیچ چیزی سر جای خود نیست و این مشکل باید هر چه زودتر برطرف گردد. فوتبال باید ساختار مشخصی داشته باشد.

این کارشناس فوتبال تاکید نمود: من می گویم فدراسیون فوتبال الان هیچ گونه برنامه ای ندارد و از مدیریت ورزشی در حد استاندارد های بین المللی دور است.

منبع: فرارو
انتشار: 14 مرداد 1401 بروزرسانی: 14 مرداد 1401 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 2058

به "واکنش ذوالفقارنسب به بی برنامگی فدراسیون فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ذوالفقارنسب به بی برنامگی فدراسیون فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید