پرداخت یاری ودیعه مسکن سرعت گرفت

به گزارش عکس پارسی، به گزارش خبرنگاران، در راستای اجرای مصوبه ستاد مالی دولت و مصوبه مورخ 11 مرداد ماه 1399ستاد ملی مقابله با کرونا، بانک مرکزی هرگونه همکاری و هماهنگی لازم به منظور تسریع در اعطای تسهیلات بانکی به مستاجران (یاری ودیعه مسکن) را با وزارت راه و شهرسازی و بانک های عامل اعطای تسهیلات یاد شده را در دستور کار خود قرار داده است.

پرداخت یاری ودیعه مسکن سرعت گرفت

جهت دریافت خدمات قیمت در ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

از این رو بانک مرکزی، در انجام امور محوله خود، از جمله ابلاغ توزیع بانکی تسهیلات مورد اشاره به بانک های عامل، تهیه توزیع بانکی-استانی و ارسال آن به وزارت راه و شهرسازی برای انجام سایر امور مربوطه، برگزاری جلسات متعدد به منظور تهیه دستورالعمل بانکی مرتبط و ابلاغ آن به بانک های عامل (طی نامه شماره 164311 .99 مورخ 28 مرداد ماه 1399) اقدامات لازم را به عمل آورده است.

براساس پیگیری های به عمل آمده علت تاخیر در پرداخت تسهیلات یاد شده مسائل مربوط به سامانه طرح اقدام ملی (مرتبط با وزارت راه و شهرسازی) و نحوه اتصال کاربران بانک های عامل به آن سامانه و همچنین نحوه معرفی متقاضیان به شعب بانک ها بوده است که پس از پیگیری موضوع توسط این بانک، وزارت راه و شهرسازی در هفته گذشته نسبت به برگزاری جلسه و برطرف مسائل بانک ها و مشخص نحوه معرفی متقاضیان به شعب بانک ها اقدام نموده است. براین اساس، در حال حاضرپرداخت تسهیلات یاری ودیعه مسکن سرعت گرفته و تمام شعب بانک های عامل در سامانه طرح اقدام ملی برای انتخاب، در دسترس متقاضیان قرار گرفته است.

همچنین، در راستای حمایت از متقاضیان دریافت تسهیلات یاد شده، تاکیدات لازم مبنی بر اعطای تسهیلات با اخذ وثایق مندرج در دستورالعمل بانکی ابلاغی به تمام بانک های عامل اجرا شده است.

در انتها خاطرنشان می گردد، وثایق مربوط به تسهیلات ودیعه مسکن متناسب با مبلغ تسهیلات و به تشخیص بانک عامل، هرکدام از موارد زیر یا ترکیبی از آنهاست:

الف -گواهی کسر از حقوق

ب - گواهی کسر از مستمری خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی.

ج - سهام عدالت

د - در تسهیلات 150 میلیون ریالی اخذ سفته یا چک فرد متقاضی به تشخیص بانک عامل

ه - در تسهیلات بیش از 150 میلیون ریالی اخذ سفته یا چک فرد متقاضی به تشخیص بانک عامل به همراه یک ضامن.

منبع: روابط عمومی بانک مرکزی

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1075

به "پرداخت یاری ودیعه مسکن سرعت گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت یاری ودیعه مسکن سرعت گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید