چرا امیلیا کلارک دو بار تا نزدیکی مرگ پیش رفته است؟

به گزارش عکس پارسی، وب سایت یک پزشک - علیرضا مجیدی: وقتی هنرپیشه ها را در قالب نقش های شخصیت های قوی و تاثیرگذار جهان های تخیلی مرتب می بینیم، خیلی وقت ها، هاله ای از فناناپذیری و سرسختی در پیرامون آن ها احساس می کنیم و باورمان نمی گردد که آن ها هم انسان های معمولی هستند و ممکن است علیرغم طراوات و شادابی نقش هایشان در برهه هایی از زندگی با بیماری دست و پنجه نرم نموده باشند.

چرا امیلیا کلارک دو بار تا نزدیکی مرگ پیش رفته است؟

به تازگی امیلیا کلارک که او را در نقش دنریس تارگرین یا کالیسی سریال گیم آو ترونز دیده بودیم و منتظریم تا در فصل پایانی سریال، باز هم ملاقات کنیم، خبر از ابتلای خود به یک بیماری بسیار خطرناک داده است.

نقش امیلیا کلارک فوق العاده سخت بود. بعد از تمام شدن فصل اول سریال، او در حال آماده سازی خود برای بازی در ادامه سریال بود و با یک مربی تمرین می کرد. اما در صبح روز 11 فوریه سال 2011، او دچار سردرد بسیار شدیدی شد. علیرغم درد او مشغول انجام حرکات ورزشی شد و سعی کرد سردرد را نادیده بگیرد. اما سردرد او کیفیتی فشارنده یا شبیه به درد تیز خنجر داشت، امان از او بریده بود.

چند دقیقه بعد او دچار تهوع شد و حس کرد که در حال از دست دادن حافظه اش است، طوری که خودش را وادار کرد تا با به خاطر آوردن دیالوگ هایی از سریال، صحت حافظه خود را بیازماید.

اندکی بعد امیلیا کلارک را که ناهشیار شده بود، به بیمارستان بردند. از او MRI به عمل آمد و تشخیص تعیین بود: خونریزی زیر سخت شامه یا ساب آراکنوئید که به اختصار SAH نامیده می گردد. معلوم شد که SAH او به خاطر پاره شدن یکی از شریان های مغزی اش ایجاد شده. دیواره این شریان ضعیف شده بود و شریان به تدریج متسع شده بود، چیزی که اصطلاحا به آن آنوریسم می گویند.

در بیمارستانی در لندن، امیلیا به سرعت جراحی شد. جراحی سه ساعت طول کشید و معلوم نبود که این هنرپیشه آینده دار که آن موقع 24 سال بیشتر نبود، زنده خواهد ماند یا نه. جراحی او به شیوه endovascular coiling انجام شد. در این نوع جراحی آنوریسم مغزی، جمجمه باز نمی گردد، بلکه جراحی با فرستادن یک لوله به وسیله شریان رانی انجام می گردد.

امیلیا چند روزی را در I.C.U گذارند. در این زمان حافظه او مختل شده بود و او حتی نامش را به صورت کامل به خاطر نمی آورد. (نام کامل امیلیا Emilia Isobel Euphemia Rose Clarke است.)

او در این زمان از مشکل آفازی رنج می برد. اما خوشبختانه بعد از یک هفته این مشکل رفع شد.

خاتمه او از بیمارستان مرخص شد، اما گاه دچار درد های شدیدی می شد و احتیاج به تزریق مورفین پیدا می کرد.

به خاطر اینکه دوست نداشت قضیه رسانه ای گردد و سر و صدا به پا گردد و تمرکزش به هم بریزد، این داستان هیچگاه افشا نشد.

در سال 2013 بعد از اتمام فصل سوم سریال گیم آو ترونز، نتایج اسکن های مغزی نشان دادند که آنوریسمی در سمت دیگر مغز هم دارد که اندازه اش در حال بزرگ شدن است. این مطلب به این معنی بود که هر آن امکان داشت که شریان مغزی سمت دیگر مغز او هم پاره گردد. این بار او در بیمارستانی در منهتن مورد عمل جراحی نهاده شد.

عمل جراحی اولیه ناموفق بود و پزشکان مجبور شدند که عمل دومی را این بار با باز کردن جمجمه امیلیا کلارک انجام بدهند. حتی لازم شد که بخش هایی از جمجمه کلارک با تیتانیوم ترمیم گردد. جای زخم جراحی یا اصطلاحا اِسکار عمل را این روز ها اصلا در سر کلارک نمی توانید تشخیص بدهید، اما نگرانی امیلیا این بود که آیا می تواند تمرکزش را برای ادامه سریال حفظ کند یا نه.

او به صورت متناوب دچار اضطراب و حملات پانیک می شد. اما چند هفته بعد او در مراسم کامیک کان، شرکت کرد. در حالی که هواداران سرسخت او اصلا نمی دانستند او دو بار تقریبا تا آستانه مرگ پیش رفته است.

بعد از جان به در بردن از این دو عمل جراحی سخت، امیلیا تصمیم گرفت که در یک برنامه خیریه شرکت کند. این برنامه SameYou نام دارد و هدف از آن فراهم آوردن امکانات درمانی برای افرادی است که دچار سکته یا آسیب های مغزی شده اند.

منبع: برترین ها
انتشار: 10 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 220

به "چرا امیلیا کلارک دو بار تا نزدیکی مرگ پیش رفته است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا امیلیا کلارک دو بار تا نزدیکی مرگ پیش رفته است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید