چند درصد از ثبت نام کنندگان برای مسکن ملی از این فهرست حذف می شوند؟

به گزارش عکس پارسی، اقتصاد نیوز: آنالیز های اولیه نشان می دهد نزدیک به 30 درصد از ثبت نام کنندگان برای مسکن ملی از این فهرست حذف خواهند شد.

چند درصد از ثبت نام کنندگان برای مسکن ملی از این فهرست حذف می شوند؟

جهت دریافت خدمات انواع آلاچیق باغی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرانلاین، بر اساس اعلام وزیر راه و شهرسازی حدود 30 درصد ثبت نام کنندگان طرح ملی مسکن در سراسر کشور شرایط حضور در این پروژه را ندارند. به موجب تصمیمات اتخاذ شده مقرر است پس از خاتمه غربالگری اولیه دور دوم ثبت نام در طرح ملی مسکن اجرایی گردد. مرحله دوم ثبت نام از اوایط بهمن ماه امسال کلید خواهد خورد.

آمارهای ارائه شده نشان می دهد260 هزار نفر در مرحله اول طرح ملی مسکن ثبت نام نموده اند به این ترتیب نزدیک به صد هزار نفر در این راستا شرایط حضور در این طرح را نخواهند داشت.

شرایط ثبت نام در مسکن ملی

شرایط ثبت نام در طرح ملی مسکن به توضیح زیر است؛

1 متقاضی و افراد تحت تکفل، فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی (از اول سال 1384 به بعد) بوده و از تاریخ بیست و دوم بهمن 1357 از هیچ یک از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده ننموده باشد، به عبارتی سبز بودن فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه (موضوع ماده یک آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی عرضه و تأمین مسکن)

2 متقاضی متأهل یا سرپرست خانوار

3 زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل 35 سال سن

4 دارای حداقل 5 سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا. در شهرهای جدید سابقه سکونت حداقل 5 سال در شهر جدید مورد تقاضا و یا در شهر مادر ملاک است

5 نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی (نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و...)

6 توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن (مازاد بر تسهیلات بانکی)

7 امکان سپرده گذاری حداقل سی درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی، در مورد متقاضیان واجد شرایط بر اساس اعلام دستگاه یا نهاد مربوطه

8 توانایی پرداخت اقساط ماهیانه بانکی تسهیلات دریافتی

کسانی که هشت شر فوق را نداشته باشند از فهرست متقاضیان مسکن ملی حذف خواهند شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 682

به "چند درصد از ثبت نام کنندگان برای مسکن ملی از این فهرست حذف می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند درصد از ثبت نام کنندگان برای مسکن ملی از این فهرست حذف می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید