المپیاد دانش آموزی صنایع دستی برگزار می گردد

به گزارش عکس پارسی، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس مرکز پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان از برگزاری المپیاد صنایع دستی دانش آموزی اطلاع داد و گفت: این المپیاد ظرفیت مطرح شدن در ابعاد جهانی را نیز دارد.

المپیاد دانش آموزی صنایع دستی برگزار می گردد

فاطمه مهاجرانی در حاشیه بازدید از سی و دومین نمایشگاه ملی صنایع دستی گفت: کارسوق صنایع دستی یکی از کارگروه های ویژه استعدادهای درخشان است که مورد استقبال قرار گرفته است.

این کارسوق ظرفیت مطرح شدن در ابعاد جهانی و در قامت یک المپیاد جهانی را دارد تا استعدادهای درخشان در المپیاد صنایع دستی هم بتوانند خود را نشان دهند.

معاون وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: سازمان میراث فرهنگی نیز با تبدیل به وزارتخانه شدن، اختیاراتش بیشتر خواهد شد و ما با یاری معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی این ظرفیت را دنبال خواهیم کرد. صنایع دستی هم در راستای ایجاد هویت و هم در راستای کسب درآمد بسیار مهم است.

مهاجرانی درباره کسب و کار خانگی و فعالیت زنان سرپرست خانوار در حوزه صنایع دستی گفت: صنایع دستی از جمله حوزه هایی است که هم بانوان به آن یاری می نمایند و هم او به بانوان یاری می نماید.

صنایع دستی برایم بسیار مهم است برای هدیه دادن تولیدات صنایع دستی تهیه می کنم و هم وقتی قرار است هدیه ای دریافت کنم، صنایع دستی برایم جذاب است.

مهاجرانی با بیان این که همه تولیدات صنایع دستی گنج است، توضیح داد: با برنامه ریزی درست و در نظر دریافت سیستم کسب و کار، حوزه صنایع دستی می تواند به عنوان یکی از قطب های مالی کشور مطرح گردد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 8 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 302

به "المپیاد دانش آموزی صنایع دستی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "المپیاد دانش آموزی صنایع دستی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید