انگلیس: قاطعانه به برجام متعهد هستیم

به گزارش عکس پارسی، فارس نوشت: نماینده انگلیس در سازمان ملل طی اظهاراتی در نشست شورای امنیت با موضوع امنیت در خلیج فارس ضمن تکرار ادعاهای گذشته علیه ایران مدعی شد کشورش قاطعانه به برجام متعهد است.

انگلیس: قاطعانه به برجام متعهد هستیم

جاناتان آلن، نماینده انگلیس در سازمان ملل در نشست روز سه شنبه شورای امنیت با موضوع امنیت در منطقه خلیج فارس، طی اظهاراتی گفت کشورش قاطعانه متعهد به حفظ توافق هسته ای برجام است.

جاناتان آلن در این اظهارات که متن آن به شکل بیانیه ای در وبسایت رسمی وزارت خارجه انگلیس قرار گرفته، مطرح کرد: همانطور که بارها در این نشست گفته ایم، تعهد ما به برجام همچنان قاطعانه باقی مانده و حمایت از ثبات منطقه ای در اولویت سیاست های ماست.

وی در ادامه اظهارات خود با تکرار ادعا های گذشته علیه ایران مدعی شد: تسلیحات هسته ای ایران، پیامدهای فاجعه باری بر امنیت منطقه و فراتر از آن خواهد داشت و برجام تنها وسیله موجود برای جلوگیری از این پیامد هاست.

آلن همچنین مدعی شد: در حالی که ما به توافق هسته ای [برجام] متعهد هستیم، عدم پیروی سیستماتیک ایران از تعهدات برجام، این [توافق] را به خطر می اندازد. ایران باید با سازوکار حل اختلاف تعامل سازنده داشته باشد و باید به تعهدات خود در چارچوب این توافق عمل کند. این امر برای امنیت در سراسر خاورمیانه بسیار مهم است.

این مقام انگلیسی در خاتمه اظهارات خود همچنین مدعی شد: من از تعهدی که ایران نسبت به امنیت منطقه ای طی نامه 15 اکتبر خود به شورای امنیت ابراز کرد، استقبال می کنم، اما ایران به عنوان یک طرف درگیر در اختلافات سرتاسر منطقه، یک بازیگر بی طرف نیست و برای هر طرحی با رهبری این کشور مناسب نخواهد بود.

نشست روز سه شنبه شورای امنیت با هدف تحلیل افزایش بالقوه تنش ها در منطقه خلیج فارس و راه های کاهش آن برگزار گردید.

این نشست توسط روسیه که از ماه جاری ریاست دوره ای شورای امنیت سازمان ملل را برعهده دارد برگزار گردیده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1220

به "انگلیس: قاطعانه به برجام متعهد هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس: قاطعانه به برجام متعهد هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید