بختیار: مقابله با فساد از سرشاخه های اصلی شروع گردد

به گزارش عکس پارسی، یک عضو فراکسیون امید مجلس گفت: مقابله با مفاسد باید از سرشاخه های اصلی شروع گردد و هر کسی که خلاف قانون منافعی را برای خودش اختصاص داده است باید تحت تعقیب قضایی قرار گیرد و قوه قضاییه باید با جدیت با آن برخورد کند.

بختیار: مقابله با فساد از سرشاخه های اصلی شروع گردد

علی بختیار در گفت وگو با عکس پارسی درباره ضرورت مبارزه با مفاسد اقتصادی، با بیان اینکه این امر در طول سال های اخیر فراز و نشیب هایی داشته است، گفت: سوال این است که فساد چگونه ایجاد می گردد؟ فساد ناشی از سیاستگذاری های غلط است. فساد زمانی ایجاد می گردد که ما یک نرخ 4200 تومانی و یک نرخ آزاد که توسط بازار مشخص می گردد را برای ارز سیاستگذاری می کنیم.

این عضو فراکسیون امید مجلس در ادامه با بیان اینکه برخی از مفاسد نیز به دنبال عدم شفافیت ایجاد می شوند، توضیح داد: اگر همه فعالان اقتصادی و مردم بدانند که شرایط نظام بانکی، گمرکی و بیمه چگونه است و قوانین و مقررات نیز به گونه ای باشد که دیگر پارتی بازی معنایی نداشته باشد، قطعا امکان بروز فساد فراهم نخواهد شد. هر چه ما شفاف تر حرکت کنیم دیگر فساد ایجاد نخواهد شد.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس ادامه داد: ما قبل از مبارزه با مفاسد در پیشگیری از بروز مفاسد مشکل داریم. بنده به عنوان فردی که چندین سال در سازمان بازرسی کل کشور کار کردم باید بگویم که مقابله با فساد باید در اولویت دوم ما باشد و اولویت اول ما باید پیشگیری از بروز فساد باشد.

بختیار در ادامه توضیح داد: مقابله با مفاسد باید از سرشاخه های اصلی شروع گردد. متاسفانه ما در این زمینه به دنبال کسانی که مفاسد بزرگ را ایجاد می نمایند نمی رویم بلکه به دنبال چند نفر خرده پا می رویم. در بعضی از مواقع ما در مبارزه با فساد دچار سیاسی کاری می شویم. باید بدانیم که در مقابله با فساد هیچ خط قرمز قانونی وجود ندارد. هر کسی که خلاف قانون منافعی را برای خودش اختصاص داده است باید تحت تعقیب قضایی قرار گیرد و قوه قضاییه باید با جدیت با آن برخورد کند.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که برگزاری دادگاه مفسدین اقتصادی به صورت علنی چه تاثیری بر افکار عمومی دارد؟ اعلام کرد: قطعا برگزاری دادگاه به صورت علنی باعث می گردد تا شفافیت بیشتر گردد. البته باید به گونه ای باشد که پرونده از مسیر اصلی خودش خارج نگردد. اما به طور کلی می تواند از بروز فسادهای دیگر پیشگیری کند. قوه قضاییه نیز باید با اقتدار با مفسدین برخورد کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 15

به "بختیار: مقابله با فساد از سرشاخه های اصلی شروع گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بختیار: مقابله با فساد از سرشاخه های اصلی شروع گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید