سقوط دوگانه اقتصاد آمریکا

به گزارش عکس پارسی، خبرنگاران : در حالی که انتظار می رود اقتصاد آمریکا در سه ماهه جاری از سقوط عمیق خود به واسطه بحران کرونا بازگردد، یکی از مقامات سابق بانک مرکزی این کشور در خصوص سقوط مجدد اقتصاد آمریکا هشدار داد.

سقوط دوگانه اقتصاد آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، در حالی که انتظار می رود اقتصاد آمریکا در سه ماهه جاری از سقوط عمیق خود به واسطه بحران کرونا بازگردد، یکی از مقامات سابق بانک مرکزی این کشور هشدار داد در صورت مدیریت نشدن مناسب شیوع کرونا امکان سقوط مجدد اقتصاد آمریکا وجود دارد.

براساس گزارش سی ان بی سی، دنیس لاک هارت که از سال 2007 تا 2017 رئیس بانک فدرال رزرو آتلانتا بود، یکی از اقتصاددانان و کارشناسانی است که از احتمال سقوط دوگانه در اقتصاد آمریکا سخن گفته اند. این سقوط مجدد که به آن دابل دیپ می گویند به معنای این است که اقتصاد پس از یک دوره سقوط به دنبال یک ریکاوری کوتاه مدت دوباره نزولی گردد.

لاک هارت در مصاحبه با سی ان بی سی گفت: من همچنان معتقدم وقتی رو به جلو نگاه می کنیم سناریوهای مختلفی ممکن است برای اقتصاد آمریکا رخ دهد که در میان آنها یک سناریوی بدبینانه وجود دارد که آن می تواند دابل دیپ باشد.

او ادامه داد: اگر اوضاع مدیریت شیوع کرونا بد باشد و ما شاهد ریزش بیشتر مشاغل هفتگی باشیم، آن وقت احتمال سقوط مجدد وجود دارد. هرچند این سناریوی پایه ما نیست اما احتمال آن همچنان پابرجاست.

لاک هارت همچنین با توجه به تداوم احتیاج اقتصاد آمریکا به مشوق های مالی هشدار داد استفاده از سیاست گذاری های پولی به محدودیت های خود نزدیک می گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1139

به "سقوط دوگانه اقتصاد آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط دوگانه اقتصاد آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید