نابودی 50 درصد محصول خرما در برخی مناطق کرمان

به گزارش عکس پارسی، وزیر جهاد کشاورزی گفت: در برخی مناطق استان کرمان به محصول خرمای کشاورزان بر اثر خشکیدگی خوشه بیش از 50 درصد خسارت وارد شده است.

نابودی 50 درصد محصول خرما در برخی مناطق کرمان

به گزارش عکس پارسی، محمود حجتی در خصوص خسارات وارد شده به محصول خرما در استان کرمان، گفت: میزان تولید خرما در مجموع بیش از سال گذشته بوده و خسارت ها بازار خرما را تحت تاثیر قرار نمی دهد. کشور ما بزرگترین تولید کننده خرما در جهان است و در سال جاری نیز در بیشتر محصولات کشاورزی وضعیت مطلوبی داریم.

وی ادامه داد: شرایط تولید محصول خرما تا مردادماه سال جاری در شرق استان کرمان مسئله ای وجود نداشت، اما در برخی مناطق با ارتفاع پست مانند نرماشیر به دلیل گرمای مداوم، خشک بودن و وزیدن باد خشک محصول خرما دچار خشکیدگی شد و کشاورزان خسارات بسیار زیادی را متحمل شده اند.

عضو کابینه دولت دوازدهم با بیان اینکه مسئولان میزان خسارت به محصول خرمای باغداران را برآورد کرده اند و تحت عنوان حادثه غیر منتظره به ستاد حوادث کشور منعکس کردند، شرح داد: امیدواریم با پیگیری های اجرا شده از طریق مسئولان استان کرمان، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت کشور، دولت از باغداران خرما پشتیبانی کند.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه امیدواریم بتوانیم بخشی از خسارات وارد شده به محصول خرمای کشاورزان استان کرمان را جبران کنیم، گفت: خسارت وارد شده به محصول خرما در برخی از مناطق استان کرمان بازار را تحت تاثیر قرار نمی دهد و میزان تولید خرما در مجموع بیش از سال گذشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 313

به "نابودی 50 درصد محصول خرما در برخی مناطق کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نابودی 50 درصد محصول خرما در برخی مناطق کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید