نامه هشدارآمیز ترامپ به سران اروپا

به گزارش عکس پارسی، رئیس جمهور آمریکا با ارسال نامه ای هشدارآمیز به متحدان اروپایی عضو ناتوی خود، آن ها را در مورد عمل نکردن به تعهداتشان مورد انتقاد قرار داد.

نامه هشدارآمیز ترامپ به سران اروپا

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در نامه ای تهدیدآمیز به سران کشورهای اروپایی و پیش از برگزاری نشست آینده ناتو در بروکسل درخواست واشنگتن را در مورد هزینه های نظامی این کشورها مجددا تکرار کرد. واشنگتن از متحدان عضو ناتوی خود خواسته است بودجه نظامی شان را افزایش داده و بنابراین از بار مسئولیت آمریکا در این زمینه بکاهند.

رئیس جمهور آمریکا روز آدینه در جمع خبرنگاران اعلام نمود: آلمان باید پول بیشتری در این زمینه هزینه کند. اسپانیا و فرانسه نیز باید هزینه بیشتری را پرداخت نمایند. اقدامات آنها در مقابل آمریکا اصلا منصفانه نیست.

مقامات برلین با توجه به نقش خود در ناتو اعلام نمودند این کشور کاملا در جهت تطابق با تعهدات مربوط به هزینه های دفاعی خود واقع شده است. اورزولا فن در لاین، وزیر دفاع آلمان نیز هفته گذشته در دیدار با جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا اعلام نمود واشنگتن از افزایش برنامه ریزی شده هزینه های دفاعی آلمان راضی است. شارل میشل، نخست وزیر بلژیک نیز در استدلال دفاعی مشابه اعلام نمود کشورش کاهش نظام مند هزینه های دفاعی را متوقف نموده است و در بسیاری از عملیات نظامی مشارکت دارد. میشل در حاشیه نشست اتحادیه اروپا در بروکسل اعلام نمود: من خیلی تحت تاثیر چنین نامه ای (نامه ترامپ) قرار نگرفته ام.

در حالیکه کمتر از دو هفته به برگزاری نشست اعضای ناتو در بروکسل باقی مانده است ارسال نامه شخصی از سوی رئیس جمهور آمریکا به سران کشورهای آلمان، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، لوکزامبورگ، نروژ و هلند احتمالا سبب بالا دریافت تنش ها میان آمریکا و متحدان اروپایی آن خواهد شد و این تنش ها در ادامه تنش های انجام شده در نشست اخیر سران گروه هفت در کانادا خواهد بود.

رئیس جمهور آمریکا بارها متحدان عضو ناتوی خود را به علت اقدامات ناکافی برای عمل به تعهداتشان در زمینه اختصاص 2 درصد از فراوری ناخالص داخلی (جی دی پی) خود به هزینه های دفاعی این سازمان تا سال 2024 مورد انتقاد قرار داده است. بنابر گزارش اسپوتنیک متحدان اروپایی واشنگتن در پاسخ به درخواست های آمریکا هزینه های دفاعی خود را افزایش داده اند.

منبع: انتخاب
انتشار: 4 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 474

به "نامه هشدارآمیز ترامپ به سران اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه هشدارآمیز ترامپ به سران اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید