همدستی بعضی مالکان و بنگاه ها برای فرار از مالیات، معاملات بدون کد رهگیری نامعتبر است

به گزارش عکس پارسی، وزیر راه و شهرسازی به امضای قراردادهای صوری بعضی مالکان با بنگاه های املاک برای فرار از پرداخت مالیات بر خانه های خالی واکنش نشان داد.

همدستی بعضی مالکان و بنگاه ها برای فرار از مالیات، معاملات بدون کد رهگیری نامعتبر است

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، محمد اسلامی در واکنش به خبری مبنی بر انعقاد قرارداد های صوری بعضی مالکان با بنگاه های املاک برای فرار از پرداخت مالیات بر خانه های خالی توضیح داد: براین اساس زمانی که یک معامله مسکن دارای کد رهگیری نباشد، فاقد اعتبار است و وزارت راه و شهرسازی ابزار های شناسایی متخلفان را در اختیار دارد.

وی اضافه کرد: ما توانسته ایم با همین سیستم کنترلی یک میلیون و سیصد هزار واحد مسکن خالی را شناسایی و به سازمان امور مالیاتی برای اجرای قانون معرفی کنیم.

اسلامی توضیح داد: اطلاعات وزارت راه و شهرسازی درباره میزان خانه های خالی کافی است و اشراف کامل اطلاعاتی نسبت به این موضوع دارد و می توانیم براساس آن تصمیم گیری های لازم را انجام دهیم.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه آیا با اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی، قیمت مسکن کاهش پیدا خواهد نمود، گفت: نوسانات نرخ مسکن متاسفانه متاثر از التهابات بازار در شرایط گوناگون است، بنابراین در صورت افت این التهابات به طور طبیعی تمامی بازار ها از جمله بازار مسکن متاثر خواهد بود.

وی ضمن تاکید براینکه باید میان مجلس و دولت در خصوص اخذ مالیات بر خانه های خالی همزبانی وجود داشته باشد تا کسی برای مردم شبهه ای ایجاد نکند، اظهار کرد: هدف ابتدایی ما از ثبت اطلاعات افراد در سامانه ملی املاک و اسکان، ثبت و مشخص دقیق میزان واحد های مسکونی است و از سوی دیگر از این طریق می توان برنامه ریزی درستی برای فراوری و عرضه مسکن انجام داد.

اسلامی تاکید نمود: هدف دیگر ما از اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی جلوگیری از ورود پول به بازار مسکن برای تبدیل آن به یک کالای سرمایه ای است، مسکن باید به عنوان یک کالای مصرفی در جامعه مطرح باشد تا فشاری به گُرده مردم وارد نشود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1552

به "همدستی بعضی مالکان و بنگاه ها برای فرار از مالیات، معاملات بدون کد رهگیری نامعتبر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همدستی بعضی مالکان و بنگاه ها برای فرار از مالیات، معاملات بدون کد رهگیری نامعتبر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید