پیشگیری از ابتلا به کرونا با میوه بهشتی

به گزارش عکس پارسی، فارس/ آمارها حاکی از آن است که کرونا تا امروز جان بیش از یک ونیم میلیون انسان را در سراسر دنیا گرفته و میلیون ها نفر را مبتلا نموده است. از همین رو دانشمندان در تحقیقات گسترده برای پیشگیری و درمان این بیماری خواص دارویی بسیاری از گیاهان را مورد آنالیز قرار دادند.

پیشگیری از ابتلا به کرونا با میوه بهشتی

آنها در آخرین آنالیز های خود پوست انار و عصاره آن را برای درمان و پیشگیری از کرونا مورد آنالیز قرار دادند که نتیجه این آنالیز ها را در نشریات علمی منعکس کردند.

طبق تحقیقات مذکور دانشمندان دریافتند فتوشیمیایی های موجود در پوست انار می تواند در مقابله با بعضی از ویروس ها از جمله کرونا مؤثر واقع شوند. محققان در این آنالیز ها ابتدا عصاره موجود در پوست انار را در فرآیند جایگیری ویروس کرونا در سلول های میزبان مورد آنالیز قرار دادند و 4 پروتئین عصاره پوست انار را مورد آزمایش قرار دادند که در نهایت نتایج تاثیر عصاره انار از جایگزینی ویروس کرونا در سلول های میزبان به عنوان یک نتیجه مثبت در این آزمایش اعلام شد.

بر این اساس محققان معتقدند انار و آب انار یک گزینه طبیعی با طیف وسیعی از خواص ضدویروسی و ضدباکتریایی هستند. به باور دانشمندان انار صدها سال به دلیل مزایای متعدد سلامتی از جمله فعالیت ضد میکروبی شناخته شده است. افزایش اخیر باکتری های مقاوم به چند دارو و احتمال شیوع گسترده ویروس های جهانی، احتیاج به گزینه های پیشگیری و درمانی اضافی برای داروهای معمولی را ایجاب می نماید.

تحقیقات نشان می دهد که انار و عصاره آن به دلیل قدرت در برابر طیف وسیعی از عوامل بیماری زای باکتریایی و ویروسی ممکن است در روبرو با کرونا به عنوان گزینه های طبیعی عمل نمایند.

در کنار خواص ضدکرونایی انار ذکر این نکته حائز اهمیت است که مصرف بیش از اندازه این میوه نیز توصیه نمی گردد و گروه های ذیل در مصرف انار باید احتیاط بیشتری به خرج دهند:

1. افراد سرد مزاج نباید در مصرف خوراکی پوست میوه انار و فرآورده های آن زیاده روی نمایند.

2. مشکل افراد مبتلا به یبوست، با مصرف خوراکی پوست انار و فرآورده های آن تشدید می گردد.

3. بعضی عقیده دارند در موقع مصرف خوراکی پوست انار و فرآورده های آن، باید از خوردن روغن کرچک خودداری گردد زیرا ممکن است ایجاد مسمومیت کند.

4. افرادی که داروهایی چون کاربامازپین (Tegretol)، روزوواستاتین (Crestor)، تولباتامید (Orinase) و وارفارین (کومادین)مصرف می نمایند باید در مصرف انار احتیاط نمایند. مصرف انار با وارفارین ممکن است، اثرات جانبی وارفارین را افزایش دهد. همچنین داروهایی که برای فشار خون بالا استفاده می شوند، از آنجایی که انار خود کاهش دهنده فشارخون است، مصرف انار با این داروها می تواند باعث افت شدید فشارخون گردد.

5. خوردن انار برای مبتلایان به زخم معده و روده جایز نیست همچنین موجب کاهش جاذبه کبد می گردد.

6. افراط در خوردن انار منجر به زبر شدن گلو می گردد ضمناً افرادی که مبتلا به ناراحتی ریوی هستند باید در مصرف انار احتیاط نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 20 دی 1399 بروزرسانی: 20 دی 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1324

به "پیشگیری از ابتلا به کرونا با میوه بهشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشگیری از ابتلا به کرونا با میوه بهشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید