کاهش افشای اطلاعات با نرم افزارهای رمزنگاری بومی

به گزارش عکس پارسی، محققان یکی از شرکت های دانش بنیان با هدف تامین امنیت اطلاعات، ارتباطات و تبادلات الکترونیکی نرم افزارهایی را برای جلوگیری از افشای اطلاعات که در گذشته وارداتی بوده است، به فراوری رساندند.

کاهش افشای اطلاعات با نرم افزارهای رمزنگاری بومی

علی محمد میرخانی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان فعال در حوزه راهکارهای نوین احراز هویت الکترونیکی، امضای دیجیتال و رمزنگاری، گفت: ما در این شرکت، سخت افزارهایی برای نگهداری کلید خصوصی که دسترسی به دارایی های موجود در کیف پول را امکانپذیر می نماید مانند توکن هوشمند، امضای دیجیتال و نرم افزار امضای همراه مبتنی بر سیم کارت و گوشی تلفن همراه طراحی و فراوری می کنیم.

وی اضافه نمود: همه این محصولات پیش از این از بازارهای جهانی خریداری می شد، اما امروز با فراوری داخلی آنها، ارز در کشور می ماند و امنیت مشتریان بازارهای مختلف با محصولی ایرانی تامین می گردد. این محصولات کاملا قابل رقابت با فراوریات خارجی است.

میرخانی، سامانه صدور گواهی الکترونیکی پارس تراست را نخستین و تنها نرم افزار کاملا بومی در کشور دانست و اظهار کرد: این سامانه مجموعه ای متشکل از مولفه های نرم افزاری مورد احتیاج برای صدور و مدیریت گواهی الکترونیکی کلید عمومی است. این سامانه همه فرآیندهای ثبت نام، صدور، ابطال، تعلیق، تمدید، تجدید و اعتبارسنجی گواهی الکترونیکی را منطبق بر استانداردهای کشور و با توجه به احتیاجمندی ها، سیاست ها و الزامات زیرساخت کلید عمومی در انواع دامنه ها و کاربردها، فراهم می نماید.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، مدیر عامل این شرکت خاطر نشان کرد: محصولات شرکت، همگی دارای تاییدیه از آزمایشگاه های معتبر داخلی است و یاری نهادهای فرادستی دولتی برای نهادینه کردن فرهنگ استفاده از امضای دیجیتال و غیرحضوری را در میان سازمان های دولتی و خصوصی و همچنین عموم جامعه را می طلبد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 28 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 فروردین 1400 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1512

به "کاهش افشای اطلاعات با نرم افزارهای رمزنگاری بومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش افشای اطلاعات با نرم افزارهای رمزنگاری بومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید