13 آبان؛ روز رسوا شدن هیمنه پوشالی آمریکا

به گزارش عکس پارسی، 13 آبان روز استکبارستیزی است و استکبار ستیزی یعنی عدالتخواهی در اندازه جهانی، روز رسوا شدن هیمنه پوشالی آمریکا.

13 آبان؛ روز رسوا شدن هیمنه پوشالی آمریکا

گروه دانشگاه عکس پارسی، امین قاسمی شهابی؛ *امروز پس از گذشت قریب به چهل سال از واقعه تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان 58 با دو روایت و نگاه به ماجرا روبرو هستیم.

یک نگاه 13 آبان را صرفا در حد یک مناسبت تقویمی کاهش داده و به عکس یادگاری در تجمعات دانش آموزی بسنده میکند و مانند بسیاری از مسئولان سرشوق از اینکه دانشجویان و دانش آموزان با شور و اراده به راهپیمایی آمده اند، از زنده بودن روحیه استکبار ستیزی می گوید.

بی آنکه قدمی در تبیین آن برای نسل جوان برداشته باشند. در این نگاه سقف ایده پردازی فرهنگی در 13 آبان پخش آهنگ مرگ بر آمریکای استاد قره داغی است و سوزاندن پرچمی و عکس نوستالژیک از آن دوران و تمام. در یک کلام نگاه در خودمانده به روز استکبار ستیزی؛ و البته این از عجایب روزگار است که بعضی از افرادی که خود با شور و شوق این حادثه را رقم زده اند امروز به این نگاه مبتلا هستند.

نگاه دوم تقلیل وقایع و انگیزه های آنان به نماد ها و مناسک و زندانی کردن افق های آن در بن بست مناسبت زدگی را ظلم بزرگ بر حقیقت می داند و معتقد است 13 آبان روز ادامه استکبار ستیزی و کشف سنگر های جدید مقابله با طاغوت آمریکاست.

امروز با گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی این نگاه و روحیه در جوانان انقلابی آشکارا غالب است. در یک کلام آن را میتوان 13 آبان پیش رونده نامید.

در 13 آبان 57 آنانی که پشت دیوار سفارت خیابان طالقانی بودند در خط آمریکا و مقابل خط امامی ها بودند و در 13 آبان 98 بعد از گذشت چهل سال آن دیوار امتداد های فراوانی پیدا کرده است.

امروز مسئولی که حل مسائل را بجای اعتماد به ظرفیت های مردم در دستان چشم آبی های غرب می بیند پشت دیوار سفارت است.

امروز سودجویی که برای ارزنی سود بیشتر خنجر به اقتصاد ملی می کشد پشت دیوار سفارت است.امروز مسئولی که شفافیت سازوکار های محرمانه را برای بیگانگان می پسندد، ولی زیربار شفافیت رای خود نمی رود پشت دیوار سفارت است.

امروز فرقی نمیکند که خود درگذشته کدام طرف دیوار بوده باشی، اما دستگاه تحت مدیریت پناهگاه جواسیس باشد، باید به جایگاه خودت تاملی بکنی...

دانشجوی خط امامی مثل دانشجویان اوان انقلاب همه این ها را در مقابل خود می بیند و روزی عزم اثبات مستکبر بودن آنان خواهد کرد.

علاوه بر اینان ترجمان 13 آبان برای جوان دانشجوی خط امامی در سال 98 یعنی شناسایی شاهراه های فشار اقتصادی و فهم ابعاد جنگ رسانه ای استکبار و حرکت و مطالبه وگفتمان سازی و روشنگری در جهت خنثی کردن آن.

13 آبان روز استکبار ستیزی است و استکبار ستیزی یعنی عدالتخواهی در اندازه جهانی.

13 آبان یعنی بدانیم همان آمریکایی که موشک بر هواپیمای مسافربری ما شلیک میکند کمر همت به خالی شدن سفره مردم ما کرده است.

13 آبان روز سرور هم هست. رزو رسوا شدن هیمنه پوشالی آمریکا هم هست، 13 آبان پیش رونده یعنی ایمان به ظفر و استمرار پیروزی.

امین قاسمی شهابی، عضو تشکل آرمان(عدالتخواه) دانشگاه شیراز

انتشار یادداشت های دانشجویی به معنای تأیید تمامی محتوای آن توسط عکس پارسی نیست و صرفاً منعکس کننده نظرات گروه ها و فعالین دانشجویی است

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 537

به "13 آبان؛ روز رسوا شدن هیمنه پوشالی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "13 آبان؛ روز رسوا شدن هیمنه پوشالی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید