7 زنگ هشدار برای وجود حشرات در خانه!

به گزارش عکس پارسی، تحقیقات نشان داده در هر خانه معمولی بیش از 100 نوع حشره زندگی می نمایند. البته جای نگرانی نیست، چون بیشتر آن ها بی ضرر هستند و به قدری کوچک اند که محال است اصلاً از حضورشان باخبر شویم!

7 زنگ هشدار برای وجود حشرات در خانه!

در حین بی خطر بودن بسیاری از این حشرات اما حشراتی هم هستند که خرابی به بار می آورند یا ناقل بیماری هستند و ممکن است تشخیص شان سخت باشد. مجله اینترنتی دلتا در این مطلب به آنالیز نشانه های وجود حشرات در خانه شما می پردازد.

نشانه های وجود حشرات در خانه شما

در ادامه هفت علامت خطر که نشان می دهد حشرات در خانه شما زندگی می نمایند را معرفی می کنیم.

گاهی جای نیش روی بدنتان می بینید

گرچه پیداکردن چند جای نیش روی بدن در فصل تابستان طبیعی است، اما اگر در مواقع دیگری هم با چنین چیزی روبه رو شوید، مثلاً اگر با جای نیش از خواب بیدار شدید، باید نگران شوید. این موضوع ممکن است نشان دهنده هجوم ساس های تختخوابی به خانه شما باشد. برای حل این مشکل همه وسایل اتاق خواب را خوب جاروبرقی بکشید.

بوی بدی به مشام می رسد

در مکان هایی که سوسک ها زندگی می نمایند، یک بوی روغنی و مشک مانند به مشام می رسد. آن ها یک رد قهوه ای قرمز مانند هم از خود باقی می گذارند. برای مقابله با این حشرات می توانید از جوش شیرین، بوریک اسید، نعناع فلفلی یا روغن علف لیمو هم بهره ببرید.

صدا های عجیبی به گوش می رسد

از دیوار ها یا کف زمین به ویژه هنگام شب، صدا های عجیبی به گوش می رسد؟ این صدا ها ممکن است از موریانه ها باشد. این حشرات صدایی با ضربات آهسته و پیوسته فراوری می نمایند. یک نشانه دیگر حضور موریانه ها این است که وقتی به سطوح چوبی ضربه می زنید، صدای پوکی می دهند. اگر متوجه وجود موریانه در خانه خود شدید، سریع دست به کار شوید، چون این حشرات بسیار مخرب هستند.

وسایل پارچه ای تان صدمه دیده اند

اگر در لباس هایتان سوراخ دیده اید، ممکن است کار بید باشد. این حشرات درون کمد ها زندگی می نمایند، چون منبع تغذیه آن ها الیاف طبیعی (پشم، ابریشم و غیره) است. برای خلاص شدن از این حشرات، همه لباس های خود را بشویید، سپس تمام خانه به خصوص فرش ها را هم خوب جاروبرقی بکشید.

گل ها و گیاهانتان آسیب دیده اند

درباره گیاهان ابتدا باید چیزی را که به آن ها صدمه می زند، پیدا کنید، چون حشرات زیادی هستند که می توانند به گل ها و گیاهان آسیب بزنند. نحوه مقابله با این حشرات به نوع آن ها بستگی دارد، از استفاده از حشره کش های شیمیایی گرفته تا آوردن کفشدوزک به خانه.

کفشدوزک و عنکبوت در خانه تان زیاد می بینید

حضور کفشدوزک ها اگر به خواست خودتان نبوده باشد، ممکن است نشانه هجوم حشرات به خانه شما باشد. این مسئله درباره عنکبوت ها هم صدق می نماید. هم کفشدوزک ها و هم عنکبوت ها در دسته حشرات شکارچی قرار می گیرند، بنابراین مشاهده آن ها در خانه به معنای فراوانی غذا برای آن هاست. آن ها از مگس های سفید و شپشک ها تغذیه می نمایند. اگر خودتان این حشرات را نمی بینید، به این معناست که کفشدوزک ها و عنکبوت ها فعلاً کنترل اوضاع را در دست گرفته اند، اما احتمالاً این وضع دوام نخواهد آورد!

لکه های زرد روی کاغذ

این موضوع ممکن است نشانه هجوم حشره ماهی نقره ای باشد. این حشرات کوچک از قند و نشاسته درون کاغذ تغذیه می نمایند، به همین علت لکه های زردی را می بینید که داخل کتاب ها، اسناد، روی کاغذ دیواری و… از خود به جا می گذارند. جدا از گزینه های شیمیایی، می توانید از مواد طبیعی هم برای دفع این حشرات بهره ببرید، مانند خرده های برگ سدر، روغن سدر، آب و دارچین.

پیشنهاد مطالعه: مطلب میزان انگشت کوچک شما چه اسراری را فاش می نماید! را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 24 دی 1401 بروزرسانی: 24 دی 1401 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 2139

به "7 زنگ هشدار برای وجود حشرات در خانه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 زنگ هشدار برای وجود حشرات در خانه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید